olimpiyatkoleji@gmail.com 0(422) 290 99 99

İlkokul

ÖZEL BİLGE OLİMPİYAT İLKOKULU

Okulumuz bünyesindeki İlkokul eğitim hizmetinin hem kaliteli hem de uzun süreli olmasında; öğretmenlerimizin işin ehli olması ve fedakarca çalışmalası; velilerimizin katılımcı yaklaşımları; yönetimin ise ilkokul eğitimin önemine ve gerekliliğine inanıyor olmasının payı büyüktür. Okulumuzda her çocuk özeldir ve bir tanedir. Her çocuğun istek ve ihtiyaçları önemlidir. Çocuğun ihtiyaçlarına cevap vermek temel prensibimizdir.

Okulumuz; çocuklarımız için eğlenerek öğrendikleri, sosyalleştikleri, kendilerini keşfettikleri, olumlu benlik geliştirdikleri,keyifle beslendikleri, özbakım becerilerini gerçekleştirdikleri bir yaşam merkezidir. Yine çocuklarımız okuldaki etkinlikler sayesinde estetik ve yaratıcılık, çevresel duyarlık, bilimsel merak konularında farkındalık geliştirmektedir. Eğitimdeki bir diğer prensimiz ise çocuklarımızın akademik becerileri öğrenmelerinin yanı sıra duygusal zekalrını geliştirmektir. Duygusal zekası yüksek olan çocuklarımızın hayat başarısının yüksek olacağı inancındayız.

Çocuklarımızın sağlığı için temiz ve hijyenik eğitim ortamları, geniş bir fiziksel alan, beden eğitimi aktiviteleri, açıkhava ve bahçede ekili alan gibi donanımlar okulumuzun veliler tarafından tercih sebeplerinden biridir.

Dengeli ve yeterli beslenme için hazırlanan yemek listeleri ve kullanılan kaliteli besin malzemeleri sayesinde çocuklarımız için yemek saatleri keyifle geçirilen vakitler olmaktadır.

Veli toplantıları, veli seminerleri, gazete bültenleri, bireysel veli görüşmeleri, uyaran panoları, anneler günü programı, 23 Nisan Çocuk Bayramı ve mezuniyet programları ile okulumuz velilerinin eğitiminin önemli bir parçası olduğunu göstermekteyiz.

Velilerimiz bizim için çocuklarımız kadar değerlidir, her türlü pedogojik destek okul rehberliğimiz tarafından kendilerine sunulmaktadır.

Eğitimi daha renkli ve keyifli yapmak için branş derslerimiz mevcuttur. İngilizce dersi ile çocuklarımızın yabancı dile yatkınlığı, Bilgisayar dersi ile bilgisayar kullanmayı öğrenmelerini, Değerler eğitimi dersi ile yaşam kalitelerini ve mutluluklarını artırmalarını, Satranç dersi ile çok yönlü ve hızlı düşünebilmelerini, problem çözebilmelerini, Folklor dersi ile kültürel değerlerini ve beden gelişimini hedeflemekteyiz.

Eğitimcilkerimizin verimli ve üretken, çocuklarımızın mutlu ve neşeli, velilerimizin ise memnun ve rahat oldukları bir eğitim sistemiyle sizlerleyiz.