HIZLI İLETİŞİM

Bizimle iletişime geçin

Mesai Saatlerimiz

08:00 - 18:00

14 ŞUBAT MATEMATİĞİ SEVME GÜNÜ

14 ŞUBAT MATEMATİĞİ SEVME GÜNÜ / Yayınlandı Haberler

14 ŞUBAT MATEMATİĞİ SEVME GÜNÜ 

Olimpiyat okullarında 7/A Sınıfı ve matematik öğretmenimiz tarafından "14 ŞUBAT MATEMATİĞİ SEVME GÜNÜ" etkinliği yapıldı.  


ÖĞRETME VE ÖĞRENME SÜRECİ


Öğrencilere, insanların neden çalıştıkları ve çalışarak hangi isteklerini karşıladıkları soruldu. İsteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılamada çalışmanın ve emek harcamanın önemi hakkında sınıfta tartışma yapıldı.


Öğrencilerden, harçlıklarını biriktirerek satın almak istediklerini ya da yapmak istedikleri şeyleri belirtmeleri istendi.


Her öğrenci elde etmek istediği şeyin fiyatının kaç boncuğa karşılık geldiğini hesapladı. (1 boncuk = 1 TL)


Sınıf tahtasına öğrencilerin yaşlarına uygun yapabilecekleri işler ve bu işlere karşılık alabilecekleri ücretler boncuk olarak yazıldı.


Elde etmek istedikleri şeyin fiyatını karşılayabilmek için belirledikleri işlerde kaçgün/saat çalışmaları gerektiğini hesaplamaları istendi.

Bu etkinlik sayesinde öğrenciler günlük hayatta karşılaştıkları oran-orantı ilişkili problemleri daha çabuk kavrayabilecekler, kendileri de soru yazabilme beceresine sahip olacaklardır. Ayrıca oran-orantı işlemleri sonucu elde edecekleri verilere kendi yorumlarını da katabileceklerdir.

Haber Fotoğrafları
TOP